Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda pobierają energię z powietrza na zewnątrz. Zasysają powietrze z zewnątrz i po sprężeniu wykorzystują ciepło w nim zawarte do ogrzewania. Po wykorzystaniu schłodzone powietrze jest wywiewane z powrotem do otoczenia. Pompy ciepła powietrze-woda działają sprawnie nawet przy bardzo niskich temperaturach powietrza na zewnątrz, sięgających -20°C.

Pompa ciepła powietrze-woda nie wymaga sondy gruntowej, studni ani działki, a jedynie miejsca do zamontowania jednostki zewnętrznej. Pompa ciepła powietrze-woda może być wykonana jako urządzenie jednoczęściowe złożone z jednostki zewnętrznej lub jako system modułowy. System modułowy obejmuje jednostkę zewnętrzną i jednostkę wewnętrzną.

Pompa ciepła powietrze-woda nie wymagają przebudowy instalacji ani osobnych powierzchni. Dlatego doskonale nadają się do modernizacji instalacji ogrzewania i do nieruchomości o trudnym dostępie do wolnego gruntu. Instalacje z pompami ciepła powietrze-woda mogą być bez trudu rozbudowywane, na przykład łączone z kotłami kondensacyjnymi. Pompa ciepła powietrze-woda są najtańsze, lecz ich moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej.